Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od parady zabytkowych samochodów po zwiedzanie słynnej piekarni - atrakcji podczas szczecińskiej Nocy Muzeów ma wystarczyć dla każdego.
Odwiedziny w większości miejsc, które przyłączyły się do tegorocznej akcji będzie można rozpocząć o 18:00. - Wcześniej jednak tradycyjnie już ulicami miasta przejadą zabytkowe pojazdy - mówi Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Jest to formuła otwarta. Ktoś, kto ma zabytkowy samochód, może się pojawić o 16 na dziedzińcu muzeum, o 17 wyjeżdżamy. Jedziemy przez Wojska Polskiego do Bramy Portowej i wracamy Niepodległości.

Charakterystycznym widokiem podczas szczecińskiej Nocy Muzeów są długie kolejki do Centrum Dialogu Przełomy. - Ale popularnością cieszy się też budynek Archiwum Państwowego - mówi dyrektor tej instytucji Krzysztof Kowalczyk. - Będzie można zobaczyć budynek archiwum z 1901 roku, który jest budynkiem zabytkowym, w tym najstarsza działająca winda towarowa w Szczecinie. Jedne z najstarszych magazynów archiwalnych.

Do akcji przyłączają się co roku nowe osoby i instytucje. Jedną z nowości jest odrestaurowane wnętrze 130-letniej kamienicy przy ulicy Monte Cassino 7.

Noc Muzeów zakończy się w większości lokalizacji o północy, ale jeszcze między 2:00 a 4:00 zaplanowano odwiedziny w piekarni Reczyńskich przy ul. Rayskiego. Harmonogram Nocy Muzeów znajdziecie tu.
Wcześniej jednak tradycyjnie już ulicami miasta przejadą zabytkowe pojazdy - mówi Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki i Komunikacji.
Popularnością cieszy się też budynek Archiwum Państwowego - mówi dyrektor tej instytucji Krzysztof Kowalczyk.

Zobacz także

2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej
26272829303132