Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od parady zabytkowych samochodów po zwiedzanie słynnej piekarni - atrakcji podczas szczecińskiej Nocy Muzeów ma wystarczyć dla każdego.
Odwiedziny w większości miejsc, które przyłączyły się do tegorocznej akcji będzie można rozpocząć o 18:00. - Wcześniej jednak tradycyjnie już ulicami miasta przejadą zabytkowe pojazdy - mówi Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Jest to formuła otwarta. Ktoś, kto ma zabytkowy samochód, może się pojawić o 16 na dziedzińcu muzeum, o 17 wyjeżdżamy. Jedziemy przez Wojska Polskiego do Bramy Portowej i wracamy Niepodległości.

Charakterystycznym widokiem podczas szczecińskiej Nocy Muzeów są długie kolejki do Centrum Dialogu Przełomy. - Ale popularnością cieszy się też budynek Archiwum Państwowego - mówi dyrektor tej instytucji Krzysztof Kowalczyk. - Będzie można zobaczyć budynek archiwum z 1901 roku, który jest budynkiem zabytkowym, w tym najstarsza działająca winda towarowa w Szczecinie. Jedne z najstarszych magazynów archiwalnych.

Do akcji przyłączają się co roku nowe osoby i instytucje. Jedną z nowości jest odrestaurowane wnętrze 130-letniej kamienicy przy ulicy Monte Cassino 7.

Noc Muzeów zakończy się w większości lokalizacji o północy, ale jeszcze między 2:00 a 4:00 zaplanowano odwiedziny w piekarni Reczyńskich przy ul. Rayskiego. Harmonogram Nocy Muzeów znajdziecie tu.
Wcześniej jednak tradycyjnie już ulicami miasta przejadą zabytkowe pojazdy - mówi Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki i Komunikacji.
Popularnością cieszy się też budynek Archiwum Państwowego - mówi dyrektor tej instytucji Krzysztof Kowalczyk.

Zobacz także

2024-06-23, godz. 20:37 Dwudziesta odsłona Sacrum non Profanum zakończona 'Odą do radości' Ludwiga van Beethovena czyli hymnem Unii Europejskiej zjednoczone chóry polsko-niemieckie, orkiestra z Filharmonii we Lwowie i soliści zakończyli koncert 'Muzyka łączy narody, Arcydzieła Muzyki Filmowej' w Teatrze… » więcej 2024-06-23, godz. 13:05 Festiwal „Muzyczna podróż śladami Grünebergów” w Białogardzie [ZDJĘCIA] Na przełomie XIX i XX wieku zbudowali około tysiąca organów. Rodzina Grünebergów eksportowała je z fabryki w Szczecinie-Zdrojach, m.in. do Afryki Południowej, Islandii, Meklemburgii, na Pomorze i do Rosji. » więcej 2024-06-22, godz. 14:06 Grand Prix Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach dla Chóru z Filipin [ZDJĘCIA] W Międzyzdrojach zakończył się najstarszy Festiwal Chóralny w Polsce. Najwięcej nagród 59. edycji Konkursu im. prof. Jana Szyrockiego otrzymał Chór z Filipin. » więcej 2024-06-21, godz. 17:40 Wyremontowany amfiteatr w Stargardzie oficjalnie otwarty Blisko cztery tysiące miejsc dla widzów i słuchaczy, zadaszona scena i sala kameralna z garderobami dla artystów pod główną sceniczną płytą. Zmodernizowany amfiteatr w Stargardzie zadebiutuje w piątek podczas koncertu otwarcia po… » więcej 2024-06-21, godz. 15:24 Rozpoczyna się 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim Od sześciu dekad lato w Kamieniu Pomorskim jest czasem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej 2024-06-21, godz. 14:13 Filipińczycy oczarowali na Festiwalu im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach [ZDJĘCIA] W Międzyzdrojach zakończyły się zmagania konkursowe 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego. Wczoraj publiczność najgoręcej oklaskiwała University Of The Philippines Manila Chorale. » więcej 2024-06-21, godz. 12:57 Kolejny cios w szczecińską kulturę Dorota Serwa nie będzie już dyrektorką Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin. » więcej 2024-06-21, godz. 12:43 Nie dla nich emerytura - aktorzy seniorzy znów na scenie Akcja 'Teatr dla aktorów seniorów' to nowy projekt Marty Łągiewki, aktorki znanej z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Artystka działa także pod szyldem Marta Robi Sceny. Tym razem do współpracy zaprosiła swoich starszych kolegów… » więcej 2024-06-21, godz. 12:42 Szczecińska animacja z francuską nagrodą Film 'Joko' Izabeli Plucińskiej, współprodukowany w Szczecinie wrócił właśnie z nagrodą z prestiżowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji. » więcej 2024-06-21, godz. 09:43 Miłość do muzyki i ludzie - Webber o swojej karierze Tu potrzeba przede wszystkim pasji - tak o swojej karierze mówił na naszej antenie kompozytor i producent muzyczny Andrzej 'Webber' Mikosz. » więcej
1234567