Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Kancelaria Prezydenta
Fot. Kancelaria Prezydenta
Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego ustalono, że zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowych - poinformował na briefingu prasowym rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Jak dodał rzecznik, marsz będzie objęty patronatem honorowym przez prezydenta Andrzeja Dudę, a organizacją zajmie się rząd. Marsz zostanie zorganizowany zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich - powiedział Spychalski.

Rzecznik prezydenta dodał, że inne marsze, które mogłyby przebiegać tą trasą z mocy prawa nie mogą mieć miejsca. Powiedział, że marsz przejdzie trasą, którą miał przejść Marsz Niepodległości. Rzecznik prezydenta zaprosił wszystkie środowiska: lewicowe i prawicowe do udziału w nim.

Po południu prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego na konsultacje w związku z decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz. W środę prezydent Warszawy na konferencji prasowej poinformowała, że zakazała organizacji marszu 11 listopada między innymi ze względów bezpieczeństwa.

Organizatorzy Marszu Niepodległości apelują do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wstrzymał się z organizacją państwowego marszu w dniu 11 listopada. Chcą, aby wcześniej sąd wypowiedział się na temat decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała marszu organizowanego przez środowiska narodowe. Jego organizatorzy zapowiedzieli na briefingu prasowym w Sejmie, że odwołają się do sądu od decyzji prezydent Warszawy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty