Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiada, że przeprowadzi konsultacje na temat oferty z członkami związku. Fot. commons.wikimedia.org
Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiada, że przeprowadzi konsultacje na temat oferty z członkami związku. Fot. commons.wikimedia.org
Nie ma na razie porozumienia między nauczycielskimi związkami a rządem. Rozmowy w Centrum Dialog zakończyły się fiaskiem mimo, że obie strony przedstawiły kompromisowe propozycje.
Rząd zaproponował zwiększenie pensum nauczycielskiego o 90 minut tygodniowo w zamian za 250 złotych podwyżki dla nauczyciela dyplomowanego. Ofertę odrzuciły związki.

- Taka oferta złożona w sytuacji strajku w ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek; kilkuset tys. ludzi jest niczym więcej jak prowokacją, która ma na celu doprowadzenie do sytuacji, by strajk nie mógł być zawieszony. Taka sytuacja powoduje, że nie mamy w tej chwili żadnych podstaw do tego, by rozważać zmianę formuły akcji protestacyjno-strajkowej - mówił Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych.

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiada, że przeprowadzi konsultacje na temat oferty z członkami związku.

- Mamy iść do naszych koleżanek i kolegów z informacją i prośbą o konsultacje dotyczące propozycji ze strony rządowej, bo pani premier oczekuje, że - być może - środowisko zareaguje inaczej niż kierownictwo związku. Zapewniam panią premier, że o takie konsultacje pokusimy się i to niezwłocznie - zapowiedział Sławomir Broniarz.

Związki proponowały w czwartek, by do rozmów dołączył mediator oraz, aby rozłożyć postulowane wcześniej 30-procentowe podwyżki na trzy kolejne transze. Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycieli - rząd postuluje, by mimo tego majowe egzaminy maturalne odbyły się bez zakłóceń.
- Taka oferta złożona w sytuacji strajku w ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek; kilkuset tys. ludzi jest niczym więcej jak prowokacją, która ma na celu doprowadzenie do sytuacji, by strajk nie mógł być zawieszony. Taka sytuacja powoduje, że nie ma
- Mamy iść do naszych koleżanek i kolegów z informacją i prośbą o konsultacje dotyczące propozycji ze strony rządowej, bo pani premier oczekuje, że - być może - środowisko zareaguje inaczej niż kierownictwo związku. Zapewniam panią premier, że o takie kon

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty