Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.facebook.com/mwsuski/
Fot. www.facebook.com/mwsuski/
Z punktu widzenia funkcjonowania państwa, szef Najwyższej Izby Kontroli powinien być osobą, która jest poza wszelkimi podejrzeniami - mówi wiceprzewodniczący klubu PiS, Marek Suski.
W poniedziałek zawiadomienie CBA, o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia, zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Suski powiedział, że wobec Banasia pojawiły się zarzuty wykorzystywania pozycji zawodowej.

- Sprawa została odesłana do organów do tego powołanych. Nie znam raportu, więc trudno mi się wypowiadać, co tam w nim jest, ale skoro zostało to skierowane do prokuratury, to muszą być jakieś tezy potwierdzające zarzuty, które się pojawiły. Nie może być tak, że jak ktoś jest zasłużony to ma immunitet na wszystko - powiedział Suski.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia CBA skierowało do prokuratury w piątek. Jest ono wynikiem kontroli oświadczeń majątkowych prezesa NIK prowadzonej przez CBA. Do zawiadomienia dołączono protokół kontroli.
Suski powiedział, że wobec Banasia pojawiły się zarzuty wykorzystywania pozycji zawodowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty