Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/mswia_gov_pl
Fot. twitter.com/mswia_gov_pl
W związku z epidemią koronawirusa granice Polski nadal będą zamknięte - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.
Jak powiedział, ograniczenie nie dotyczy transportu towarów. - W związku z rozwojem epidemii w Europie i na świecie, wprowadziliśmy zamknięcie naszych granic od 15 marca na 10 dni. Zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego, ta decyzja została przedłużona o następne 20 dni. Granice naszego kraju pozostają zamknięte do 13 kwietnia - podkreślił szef MSWiA.

Mariusz Kamiński dodał, że wprowadzono dodatkowe obostrzenia dla Polaków pracujących za granicą. - Na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia, mają dwa dni na ustabilizowanie swojej sytuacji zawodowej. Od piątku, te osoby, które będą przekraczały granicę polską, które na co dzień pracują po drugiej stronie granicy, będą poddani rygorowi dwutygodniowej kwarantanny. Ci obywatele mają dwa dni, żeby ustabilizować swoją sytuację zawodową. Mogą zostać po drugiej stronie granicy, mają czas na wynajęcie tymczasowych kwater. Być może ich pracodawcy będą im pomocni - stwierdził Kamiński.

Resort spraw wewnętrznych poinformował również, że ruszyły kontrole osób przebywających na ulicach - pod kątem tego czy nie jest łamany zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób.

Dotychczas w Polsce stwierdzono 957 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 13 osób zmarło.
Jak powiedział minister, ograniczenie nie dotyczy transportu towarów.
Mariusz Kamiński dodał, że wprowadzono dodatkowe obostrzenia dla Polaków pracujących za granicą.
Relacja Karola Surówki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty