Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / falco (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / falco (CC0 domena publiczna)
Rosyjskie media niezależne informują o trudnej sytuacji personelu medycznego. Według radia Echo Moskwy, w Dagestanie zmarło ponad 40 lekarzy zakażonych koronawirusem. Wcześniej „Nowaja Gazieta” podała, że od początku pandemii zarejestrowano około stu zgonów w tej grupie zawodowej.
Rosyjscy lekarze skarżą się na brak odpowiednich środków ochrony osobistej. Rosyjskie media niezależne informują również o tym, że wbrew zapowiedziom prezydenta Rosji, personel medyczny nie otrzymuje na czas rekompensat finansowych za pracę w trudnych warunkach.

Najpierw niezależne media zrzeszone w grupie „Syndykat 100” utworzyły specjalnie dla medyków tak zwane „pogotowie dziennikarskie”, gdzie przyjmują informacje o złych warunkach pracy, a od soboty na rządowych stronach internetowych działa zakładka, w której rejestrowane są skargi pracowników służby zdrowia.

Rosja zajmuje obecnie drugie miejsce na świecie pod względem liczby zakażonych koronawirusem. Według ostatnich danych liczba chorych przekroczyła 272 tysiące.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty