Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / cow5318 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / cow5318 (CC0 domena publiczna)
We Francji pierwszy weekend od rozpoczęcia stopniowego znoszenia dwumiesięcznej kwarantanny Francuzki i Francuzi wykorzystują na spacery po plażach i odwiedzanie niektórych placówek muzealnych. Minister spraw wewnętrznych apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądku.
Na plażach Normandii czy Bretanii można spacerować, kąpać się, uprawiać jogging i sporty pod żaglami. Nie wolno się opalać, aby uniknąć tłoku. Można wędrować po lasach i po alpejskich szlakach. Czynny jest dla ograniczonej liczby zwiedzających klasztor Mont St. Michel, wiele lokalnych placówek muzealnych i Sanktuarium w Lourdes, w którym można przebywać przez pół godziny.

Minister Spraw Wewnętrznych Christophe Castaner apelował do społeczeństwa o zachowanie postawy obywatelskiej. Zaznaczył, że wszyscy są odpowiedzialni z wynik walki z koronawirusem - przed samymi sobą, przed bliskimi, przyjaciółmi, personelem medycznym i przed otoczeniem. Podkreślił, że to jest wspólna walka z epidemią.

Rzeczniczka rządu Sibeth Ndiaye oceniła, że w pierwszym tygodniu znoszenia kwarantanny społeczeństwo było na ogół zdyscyplinowane - noszono maseczki, obowiązkowe w transporcie publicznym i zachowywano przepisowy dystans.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty