Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rzym to stolica i największe miasto Włoch. Mieszka tam 2,89 mln ludzi (dane z 31.12.2019 r.). Fot. pixabay.com / Kookay (CC0 domena publiczna)
Rzym to stolica i największe miasto Włoch. Mieszka tam 2,89 mln ludzi (dane z 31.12.2019 r.). Fot. pixabay.com / Kookay (CC0 domena publiczna)
Od poniedziałku we Włoszech przestają obowiązywać niemal wszystkie ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Utrzymany został zakaz zgromadzeń i podróży poza granice swego regionu.
Premier Giuseppe Conte podczas konferencji prasowej powiedział, że sytuacja epidemiologiczna poprawiła się, ale należy zachować ostrożność, bo pandemia nie została pokonana.

Podejmujemy przemyślane ryzyko. Nie możemy czekać na wynalezienie i dystrybucję szczepionki. Nie ruszylibyśmy już z miejsca. Straty społeczne i gospodarcze byłyby zbyt poważne - powiedział Conte.

Od dziś otwierają się domy towarowe, sklepy, punkty usługowe, kościoły, wiele muzeów i galerii, plaże, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także bary i restauracje. Obowiązują maseczki i dystans bezpieczeństwa. Ograniczenia powodują, że w niektórych sektorach, szczególnie gastronomicznym, nie wszystkim podjęcie na nowo działalności opłaca się. Wiele restauracji i punktów usługowych pozostanie zamkniętych.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty