Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity
Pociągi Pendolino wracają na tory. Na razie przewoźnik PKP Intercity podjął decyzję o przywróceniu ośmiu relacji na odcinku Kraków - Warszawa - Trójmiasto.
Pociągi zostały wycofane z kursowania po ogłoszeniu w kraju stanu epidemii, ale pod koniec ubiegłego tygodnia spółka podjęła decyzję o przywróceniu niektórych połączeń obsługiwanych przez pociągi Pendolino i bilety pojawiły się we wszystkich kanałach sprzedaży.

Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego, w ofercie znalazły się bilety na połowę dostępnych miejsc. Dzięki temu pasażerowie będą mogli utrzymać niezbędny dystans. Obsługa pociągów rozdaje także środki ochrony, czyli maseczki, rękawiczki i chusteczki.

Składy będą systematycznie dezynfekowane. Pociągi będą czyszczone także podczas jazdy na całej trasie. Dezynfekowane będą newralgiczne elementy, z którymi podróżni mają bezpośredni kontakt, między innymi klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami.

Przewoźnik zapowiada, że następne połączenia zostaną przywrócone po kolejnych decyzjach rządu o luzowaniu obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa.
Relacja Wojciecha Pszoniaka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty