Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Źródło: prezydent.pl
Źródło: prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że kłamcy nigdy więcej nie mogą powrócić do władzy.
Podczas spotkania z mieszkańcami Czarnkowa, w województwie wielkopolskim, mówił o podwyższaniu podatków za czasów koalicji PO-PSL i obniżaniu za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie chcę już nigdy powrotu do tego, że nam podwyższano podatek VAT, jak było przed 2015 rokiem, nie chcę już nigdy powrotu do takiej polityki, że najpierw obiecywano, że nie podniosą wieku emerytalnego. A zaraz po wyborach, jak złożyli obietnicę to go podnieśli, wbrew sprzeciwom społeczeństwa, wbrew żądaniu przeprowadzenia w tej sprawie referendum. Miliony podpisów zostały złożone, wszystkie obietnice złamali i wiek emerytalny podnieśli wbrew protestom, tak było przecież, to była nasza rzeczywistość - mówił prezydent Duda.

Prezydent przypomniał, że za rządów Platformy Obywatelskiej likwidowano komisariaty policji, jednostki wojskowe, szkoły i połączenia komunikacyjne. To było, zdaniem Andrzeja Dudy, zabieranie wolności, wolności wyboru miejsca zamieszkania. "Zabierali nam wolność cynicznie i bezczelnie" - podkreślał.
- Miliony podpisów zostały złożone, wszystkie obietnice złamali i wiek emerytalny podnieśli wbrew protestom, tak było przecież, to była nasza rzeczywistość - mówił prezydent Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty