Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/trzaskowski_
Fot. twitter.com/trzaskowski_
Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy zwrócili się do Rafała Trzaskowskiego z pytaniem, dlaczego w 2016 roku jako poseł nie poparł projektu ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.
Proponowane przepisy przewidywały między innymi utworzenie tak zwanego rejestru pedofilów.

Obecny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta nie wziął udziału w głosowaniu nad projektem.

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Adam Bielan mówi, że Rafał Trzaskowski powinien wyjaśnić, dlaczego zachował się w ten sposób. Jednocześnie zwrócił się do kandydata Koalicji Obywatelskiej z prośbą, żeby - jak powiedział - "nie spuszczał ze smyczy swoich bulterierów" i nie wykorzystywał tragedii rodzinnych do, jak to określił "brudnych gier politycznych".

Adam Bielan miał na myśli wypowiedzi posłów PO, którzy zażądali dziś wyjaśnień w sprawie ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletnim.

Wiceszef kancelarii Paweł Mucha powiedział, że kara pozbawiania wolności została w tej sprawie wykonana w całości. Podkreślił, że to pokrzywdzeni, a nie sprawca wystąpili z prośbami o ułaskawienie. Paweł Mucha powiedział, że akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły te osoby, które są dziś już dorosłe. Dodał, że pomiędzy pokrzywdzonymi a skazanym doszło do pełnego pojednania. Podkreślił, że w tej sprawie panowała zgodność - zarówno kurator, jak i sąd pozytywnie oceniły wniosek o akt łaski.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda popierany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. W I turze na Andrzeja Dudę zagłosowało 43,5 procent wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego 30,46 procent.
Adam Bielan mówi, że Rafał Trzaskowski powinien wyjaśnić, dlaczego zachował się w ten sposób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty