Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Marsz Niepodległości w Warszawie. Fot.: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, źródło: www.twitter.com/stowmarszn
Marsz Niepodległości w Warszawie. Fot.: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, źródło: www.twitter.com/stowmarszn
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaapelowało do swoich sympatyków, aby w drugiej turze wyborów prezydenckich nie głosowali na Rafała Trzaskowskiego.
Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz mówił w Polskim Radiu 24, że Platforma Obywatelska niszczyła Marsz Niepodległości, podczas gdy prezydent Andrzej Duda go bronił.

Adam Andruszkiewicz, w przeszłości zaangażowany w organizację Marszów, przypomniał, że dwa lata temu Andrzej Duda sprzeciwił się zakazowi Marszu i sam wziął w nim udział.

Władze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, podczas konferencji prasowej przed siedzibą Platformy Obywatelskiej, mówiły o - ich zdaniem- negatywnym stosunku polityków tej partii do środowiska patriotycznego. Wspominali o akcjach policji za rządów PO wymierzonych w uczestników Marszu Niepodległości oraz nazywaniu ich przez Rafała Trzaskowskiego i innych przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej "faszystami".

Wiceprezes stowarzyszenia Tomasz Kalinowski mówił, że dziś Rafał Trzaskowski walczy o głosy polskich patriotów, dlatego zaapelował do sympatyków i uczestników Marszu Niepodległości, aby nie dali się zwieść socjotechnice, którą stosuje. Dodał, że obietnice kandydata Koalicji Obywatelskiej kierowane do środowisk patriotycznych są kłamstwami politycznymi.

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz powiedział, że w II turze zagłosuje na prezydenta Andrzeja Dudę. Dodał, że obu kandydatów, którzy znaleźli się w II turze, pod wieloma względami ocenia krytycznie, jednak - w jego ocenie - wybór Andrzeja Dudy jako "mniejszego zła" jest obowiązkiem.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda popierany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

W pierwszej turze na Andrzeja Dudę zagłosowało 43,5 procent wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego - 30,46 procent.
Adam Andruszkiewicz, w przeszłości zaangażowany w organizację Marszów, przypomniał, że dwa lata temu Andrzej Duda sprzeciwił się zakazowi Marszu i sam wziął w nim udział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty