Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRP
Fot. twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRP
Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji Konstytucji. Zmiana miałaby dotyczyć wprowadzenia zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.
Duda podkreślił, że cieszy się, bo może zrealizować swoją obietnicę.

- Ale przede wszystkim ogromnie się cieszę z tego, że realizuję nadal to, co założyłem na początku mojej prezydentury, co było moim celem, zanim zostałem prezydentem RP: wspierać polską rodzinę, chronić polskie dzieci, działać, tak aby społeczeństwo mogło się rozwijać - powiedział prezydent Duda.

Proponowane przez prezydenta zmiany zostaną wprowadzone do Konstytucji, jeśli poprze je co najmniej 2/3 posłów i bezwzględna większość senatorów.
Andrzej Duda podkreślił, że cieszy się, bo może zrealizować swoją obietnicę.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

rozumiem, że tym samym Duda zapowiada wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji PARY JEDNOPŁCIOWEJ, jako jednej z form małżeństwa.
Brawo! Nareszcie :))
I ja też jestem przeciwko adopcji przez takie pary
Naprawdę tym się powinien zajmować sejm i prezydent w czasach problemów z koronawirusem? I to jest najważniejsze co PAD ma do przekazania wyborcom na finiszu kampanii? Miał 5 lat na złożenie takiego projektu jak chciał. Żenujące...
BTW a co w przypadku, gdy jedno z rodziców jednopłciowych jest biologicznie rodzicem dziecka np. ma je z poprzedniego związku? Im dzieci będą zabierane?
@Siara Rodzic nie adoptuje swojego dziecka.
Jakie jest najpopularniejszy związek jednopłciowy w Polsce? Mama i babcia. Osób tak wychowywanych są tysiące, a według Pana Prezydenta są ludźmi drugiego sortu.
Robienie sobie jaj. To tak krotko mozna podsumowac Dude.
Przede wszystkim nigdy nie bylo zadnych adopcji przez pary jednopluciowe, bo to musi byc projekt rzadu. A poniewaz PIS, nigdy nie popieral takich adopcji i nie weszlo do sejmu, wiec po co na sile Duda zmienia konstytucje. Tym samym sobie szkodzi. Krytykuje Osoby odmiennej orientacji, a co go wogle obchodzi, kto z kim jest w lozku. Zwiazki partnerskie, nie dotyczą tylko gejów i lesbijek.
To co Duda wyrabia, to cynizm i idiotyzm. Duzo traci na tym. Glowe dam sobie uciac, ze zyska Trzaskowski, bo jest przynajmniej tolerancyjny, jak wiekszosc Polakow juz. On tez nie jest za adopcja, ale nie robi scen , jak Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty