Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. źródło prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda. źródło prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że dzięki zwolnieniu obywateli do 26. roku życia z podatku dochodowego, są oni bardziej konkurencyjni na rynku pracy.
W czasie debaty prezydenckiej zorganizowanej w Końskich przez Telewizję Polską zaznaczył, że pierwszy próg podatkowy spadł z osiemnastu do siedemnastu procent, a najmniejsi przedsiębiorcy płacą o połowę mniejszy podatek. Zdaniem ubiegającego się o reelekcję prezydenta na rynku pracy młodych zatrzymają odpowiednie wynagrodzenia i inwestycje technologiczne.

Andrzej Duda - pytany przez internautę o plany na zatrzymanie w kraju młodych wykształconych ludzi, mówił: - Wynagrodzenie połączone z kosztami życia. Te koszty życia w Polsce są cały czas jeszcze niższe niż w Europie Zachodniej. Zadaniem wielkim na przyszłość jest doprowadzić wynagrodzeń do poziomu takiego jak w krajach Europy Zachodniej, tam gdzie młodzi ludzie wyjeżdżają często za pracą. Ja bym chciał, żeby młodzi ludzie nie tylko wracali, ale żeby tutaj w Polsce znajdowali konkurencyjną pracę i konkurencyjne wynagrodzenia.

Andrzej Duda przypomniał, że informatyczne giganty takie jak Google czy Microsoft zapowiedziały inwestycje w centra danych w Polsce.

Kandydat popierany przez Zjednoczoną Prawicę był pytany także o to, jaki ma pomysł na zabezpieczenie wolności słowa w internecie. Andrzej Duda powiedział, że już teraz jest ona gwarantowania prawnie, ale trzeba walczyć ze zjawiskiem mowy nienawiści - hejtu.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski odmówił wzięcia udziału w debacie w Końskich, organizowanej - zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji - przez TVP. Zaprosił natomiast prezydenta Andrzeja Dudę do udziału w dzisiejszej "Arenie prezydenckiej" organizowanej przez swój sztab wyborczy w Lesznie.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Wezmą w niej udział urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski.
- Ja bym chciał, żeby młodzi ludzie nie tylko wracali, ale żeby tutaj w Polsce znajdowali konkurencyjną pracę i konkurencyjne wynagrodzenia - mówił prezydent.
Andrzej Duda powiedział, że trzeba walczyć ze zjawiskiem mowy nienawiści - hejtu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty