Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: PrtScr TVP/TVN24
źródło: PrtScr TVP/TVN24
Bez bezpośredniej wymiany zdań odbyły się debaty kandydatów na urząd Prezydenta RP.
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda powiedział, że programy społeczne, które w ostatnich latach wprowadził wspólnie z rządem, były wdrażanie stopniowo i - w jego ocenie - odpowiedzialnie. Dodał, że ich realizacja była możliwa dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, przede wszystkim VAT.

Podczas debaty telewizyjnej prezydent był pytany przez wyborców m.in. o źródło finansowania programów społecznych - takich, jak na przykład 500 plus. Andrzej Duda odpowiedział, że sytuacja gospodarcza jest pod kontrolą i zadeklarował, że pieniędzy nie zabraknie.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, zadeklarował m.in. gotowość wzięcia udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada w przypadku, gdyby został wybrany na urząd głowy państwa.

Prezydent Duda odpowiadał na pytania w miejscowości Końskie. Pretendujący do urzędu Rafał Trzaskowski zorganizował spotkanie w Lesznie.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Obiektywnie rzecz biorąc, ten odmówił temu udziałowi w debacie, a ten temu, to teraz powinni się spotkać na debacie, którą zarówno obsługują media lewicowe jak i prawicowe. Taka debata jest w planach, bo udział brałyby zarówno TVN jak i TVP, Tv Trwam i inne, tylko z jakichś powodów mimo to P. Duda nie chce wziąć udziału. Za to wielki minus, bo robią z nas, wyborców głupków. Mogę zrozumieć, że żaden sobie nie chce zaszkodzić i iść do wrogich mediów, gdzie konkurent może znać pytania itp., ale dlaczego nie zgodzić się na sprawiedliwą debatę, tego nie jestem w stanie zrozumieć...
W każdej normalnej demokracji debata wyborcza kandydatów jest zwieńczeniem kampanii, niestety jeden kandydat jest tak słaby że boi się pytań na które nie będzie miał wcześniej przygotowanych odpowiedzi. Dlatego na normalną debatę nie ma szans. Z resztą nawet jak ma gotowe odpowiedzi to potem musi je prostować- vide Duda wczoraj i jego wypowiedź o braku zgody na obowiązek szczepień, co kilka godzin później prostował na Twitterze. Taki to prezydent który nawet nie wie jakie ma zdanie na dany temat.
Po prostu PAD musiałby mieć własne zdanie na tematy poruszane w debacie - a z tym bywa u niego ciężko. A jak czasem nawet próbuje to własne zdanie powiedzieć, to później musi je prostować na tweeterze... np. jak w sprawie szczepionek, żarówek czy stwierdzenia, że człowiek nie przyczynia się do ocieplenia klimatu...
.. w PL debata już była !
Trzask. się nie pojawił bo jest pionkiem von Tuska !
i /w/ tyle !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty