Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda powiedział, że programy społeczne, które w ostatnich latach wprowadził wspólnie z rządem, były wdrażanie stopniowo i - w jego ocenie - odpowiedzialnie.
Dodał, że ich realizacja była możliwa dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, przede wszystkim VAT.

Podczas debaty telewizyjnej, prezydent był pytany przez wyborców między innymi o źródło finansowania programów społecznych - takich, jak na przykład 500 plus. Andrzej Duda odpowiedział, że sytuacja gospodarcza jest pod kontrolą i zadeklarował, że pieniędzy nie zabraknie.

- Chcę zaznaczyć, że w tej chwili mamy stosunkowo niskie bezrobocie, jak na warunki europejskie i Polska nadal dobrze się rozwija. Dzięki tarczom antykryzysowym gospodarka wraca w tej chwili do normy - zapewniał prezydent.

Z kolei wyborcy z Włocławka zapytali prezydenta o plany związane z walką ze smogiem i zanieczyszczeniem rzek w Polsce, a także o wsparcie rodzin w pozyskiwaniu pieniędzy z samorządów na wymianę tzw. kopciuchów. Andrzej Duda powiedział, że w kraju działają już programy Czyste Powietrze i Mój Prąd, które umożliwiają uzyskanie sporego dofinansowania na przykład na wymianę pieca.

Prezydent dodał, że rząd uruchomił także programy skierowane do samorządów, jak na przykład Miasto z Klimatem - na inwestycje w tereny zielone.

Na pytania w czasie debaty zorganizowanej przez TVP odpowiadał tylko Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej - odmówił wzięcia udziału w debacie w Końskich. Zaprosił natomiast prezydenta Andrzeja Dudę do udziału w dzisiejszej "Arenie prezydenckiej" organizowanej przez swój sztab wyborczy w Lesznie.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Wezmą w niej udział urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
- Dzięki tarczom antykryzysowym gospodarka wraca w tej chwili do normy - mówił Duda.
Andrzej Duda powiedział, że w kraju działają już programy Czyste Powietrze i Mój Prąd, które umożliwiają uzyskanie sporego dofinansowania na przykład na wymianę pieca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty