Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
W Chinach trwa wygaszanie dwóch ognisk Covid-19 - w położonym w północno-zachodniej części kraju Sinciangu oraz mieście Dalian w północno-wschodnich Chinach.
Poważna sytuacja epidemiczna utrzymuje się w Hongkongu, gdzie od prawie dwóch tygodni dobowa liczba zakażeń przekracza 100 przypadków.

W ciągu ostatniej doby w kontynentalnych Chinach stwierdzono 43 przypadki koronawirusa, w tym 28 w Sinciangu oraz 8 w prowincji Liaoning, gdzie znajduje się miasto Dalian. Zakład zajmujący się przetwórstwem owoców morza w Dalian był najnowszym ogniskiem koronawirusa w Chinach.

Lokalne władze Dalian poinformowały dziś, że tamtejsze ognisko koronawirusa różni się od pozostałych, wykrytych ostatnio w Chinach w Sinciangu, prowincji Heilongjiang czy Pekinie. Nie sprecyzowano czy jest to nowy szczep koronawirusa i w jaki sposób trafił do Dalian.

Chińscy epidemiolodzy ostrzegają, że nawet po wygaszeniu obecnych ognisk koronawirusa w najbliższej przyszłości w Chinach może dochodzić do powstawania kolejnych.

Z poważną sytuacją epidemiczną podczas trzeciej już fali koronawirusa w tym mieście zmaga się Hongkong. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam 115 nowych zakażeń. Słynne hongkońskie centrum wystawiennicze Asia World-Expo zamienione zostało w tymczasowy szpital na 500 łóżek.
Relacja Tomasza Sajewicza [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty