Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
W sobotę w całej Polsce zaplanowano uroczystości związane z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej. Będą koncerty, wystawy, pikniki i rekonstrukcje walk z bolszewikami.
W sposób szczególny 100-lecie Bitwy Warszawskiej będą obchodzić Ossów i Radzymin, gdzie rozegrały się kulminacyjne momenty walk. Z kolei w stolicy zaplanowano najwięcej wydarzeń z udziałem przedstawicieli władz państwowych.

Centralne obchody setnej rocznicy Cudu nad Wisłą rozpoczną się w Katedrze Polowej, gdzie o dziewiątej zostanie odprawiona msza w intencji ojczyzny i polskich żołnierzy. W nabożeństwie weźmie udział prezydent Andrzej Duda, przedstawiciele rządu oraz parlamentu, a potem w Pałacu Prezydenckim zostanie podpisana umowa, która rozszerza wojskową współpracę pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego żołnierza. Chwilę przed tym bohaterom Bitwy Warszawskiej hołd oddadzą współcześni lotnicy piloci z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, którzy wykonają przeloty nad miejscami pamięci związanymi z bitwą. Nad Ossowem i Radzyminem przylecą biało-czerwone Iskry w towarzystwie Bielików.

Wojskowe samoloty i śmigłowce pojawią się też w południe nad innymi polskimi miastami, miedzy innymi nad Białymstokiem, Szczecinem, Poznaniem, Krakowemi Lublinem oraz nad Kielcami, Łodzią i nad Westerplatte. W Katowicach przelot Herkulesów będzie można obejrzeć kilka minut po godz.14.00.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty