Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.wikipedia.org / Ekaterina Shtukina, Government.ru
Fot. www.wikipedia.org / Ekaterina Shtukina, Government.ru
Prezydenci Rosji i Białorusi spotkają się w poniedziałek w Soczi. W ocenie białoruskiego opozycjonisty Alesia Michalewicza, rozmowa Władimira Putina z Aleksandrem Łukaszenką będzie miała jedynie wymiar propagandowy.
Z oficjalnych komunikatów Kremla wynika, że po spotkaniu prezydentów nie należy spodziewać się wspólnej konferencji prasowej. Wiadomo, że Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka omówią między innymi kwestie gospodarcze, w tym stan zadłużenia Białorusi wobec Rosji, a także sytuację związaną z protestami.

Zdaniem rosyjskich i białoruskich komentatorów, Aleksandr Łukaszenka liczy na pomoc Moskwy w stłumieniu protestów. Jednak jak podkreśla część komentatorów, Rosja ograniczy się do działań doradczo-propagandowych.

Na Białorusi od miesiąca trwają antyprezydenckie protesty. Manifestacje są brutalnie tłumione przez milicję i OMON.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty