Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera.Fot. twitter.com/PremierRP/Krystian Maj/KPRM
Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera.Fot. twitter.com/PremierRP/Krystian Maj/KPRM
W zależności od sytuacji epidemicznej możliwy będzie w powiatach powrót do stref czerwonych, żółtych i zielonych w zależności od średniej liczby dziennych zachorowań z 7 dni i obciążonej infrastruktury szpitalnej.
Zaplanowane progi dla tych stref, to 19 tysięcy, 9 i pół tysiąca oraz 4 tysiące dziennych zakażeń. Rozluźniane będą obowiązujące obecnie obostrzenia - poinformował o tym minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera.

Minister podkreślił, że przy średniej liczbie dziennych zakażeń powyżej 27 tysięcy możliwe będzie wprowadzenie narodowej kwarantanny.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły będą kontynuowały naukę zdalną do świąt Bożego Narodzenia. Na konferencji prasowej powiedział, że przerwa zimowa we wszystkich województwach będzie w Polsce w tym samym czasie - od 4 do 17 stycznia.

Od przyszłej soboty w całości otwarte znów będą galerie handlowe.
Relacja Barbary Góry (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty