Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: premier.gov.pl
źródło: premier.gov.pl
źródło: twitter.com/PremierRP.
źródło: twitter.com/PremierRP.
źródło: twitter.com/PremierRP.
źródło: twitter.com/PremierRP.
źródło: twitter.com/PremierRP.
źródło: twitter.com/PremierRP.
źródło: twitter.com/PremierRP.
źródło: twitter.com/PremierRP.
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan walki z koronawirusem na najbliższe tygodnie. Szef rządu zapowiedział "100 dni walki z COVID-19".
Szef rządu zaznaczył, że sytuacja związana z pandemią nadal jest bardzo poważna, mimo że od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń.

Od przyszłej soboty otwarte zostaną ponownie sklepy i usługi w galeriach oraz parkach handlowych. Wszystkie placówki handlowe będą musiały działać w najwyższym reżimie sanitarnym (odpowiednio mała liczba osób w sklepie, dystans, maseczki, dezynfekcja). Ponadto w grudniu będą dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia.

Natomiast hotele nadal pozostaną otwarte jedynie dla osób podróżujących służbowo.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły będą kontynuowały naukę zdalną do świąt Bożego Narodzenia.

Na konferencji prasowej powiedział, że przerwa zimowa we wszystkich województwach będzie w Polsce w tym samym czasie - od 4 do 17 stycznia. Zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.

Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Rząd wesprze branżę turystyczną. Na pomoc będą mogli liczyć przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu.

Dalsze ograniczenie obostrzeń i powrót do czerwonych stref na terenie kraju możliwy jest po 18 stycznia 2021 roku. Kompleksowy plan działania na nadchodzący czas ma mieć dwa etapy: I - odpowiedzialności (od 28.11 do 27.12) II - stabilizacji (najwcześniej od 28.12, jeśli spadnie średnia liczba zachorowań).

Premier zaznaczył, że placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i kluby fitness będą zamknięte do 27 grudnia. Poinformował, że decyzja, co dalej będzie podejmowana przed świętami.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rozpoczynamy okres "100 dni solidarności". Pod tym czasie - jak wskazał szef rządu - jest wysoce prawdopodobna, że będzie dostępna szczepionka na Covid-19.

Premier Morawiecki zaapelował również, abyśmy w czasie Świąt Bożego Narodzenia spotykali się w małych gronach. Przestrzegał, że dalekie podróże do innych miast mogą skutkować wzrostem liczby zakażeń. Poinformował, że rząd pracuje nad możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się podczas świąt.

- Już dziś apeluję, żeby nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani w Polsce. Już zaproponowaliśmy szeroki pakiet wsparcia dla branż. Branża turystyczna, hotelarska, restauracje, gastronomiczna - o te branże szczególnie zadbamy - zapewnia Mateusz Morawiecki.

Premier podczas konferencji prasowej podkreślał, że ograniczenie kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że placówki gastronomiczne, kina, teatry, siłownie i kluby fitness będą zamknięte do 27 grudnia.
Szef rządu zaznaczył, że sytuacja związana z pandemią nadal jest bardzo poważna, mimo, że od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły będą kontynuowały naukę zdalną do świąt Bożego Narodzenia.
Relacja Agnieszki Drążkiewicz [IAR]
Relacja Agnieszki Drążkiewicz [IAR]
Premier poinformował, że rząd pracuje nad możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się podczas świąt.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Pajace w pałacu! Dziękujemy, ze zrównaliście z ziemią ten kraj.
Bezsensowna nakrętka. A Komorowski z kaszelkiem i stanem podgorączkowym zajmuje miejsce w szpitalu tym, którzy go naprawdę potrzebują. Żenada!
Rząd dalej nie zauważył, że Polacy robiący zakupy w gsleriachw w Niemczech się nie zarażają a Polsce już tak. W Leroy Merlin czy Castoramie się nie zaraża a w sklepie meblowym już tak. Ferie rozłożone w czasie rozkładają ruch turystyczny w czasie a skumulowane wg najnowszego projektu? Tam chyba nikt nie myśli. A opozycja zamiast pomagać przedsiębiorcom ma jeszcze głupsze pomysły. Znikąd ratunku.
Jak mi daleko do PiSu tak tego skumulowania ferii będę bronić. Wtedy nie ma być żadnego ruchu turystycznego, a hotele nie mogą wynajmować pokoi w innych celach jak służbowe. Czyli, w teorii, wzmożonego ruchu turystycznego nie będzie. Innych rzeczy, jak dalsze zamknięcie kin i siłowni przy jednoczesnym otwarciu np szkół tańca jest mocno bez sensu.
PiS se poplanował JAK WALCZYĆ Z PANDEMIĄ KOSZTEM OBYWATELI I NA ICH KOSZT!
Same ograniczenia, zakazy i nakazy, które finansowo obciążają KAŻDEGO z nas!
ALE ANI SŁOWEM! ANI MRU-MRU O ZWIĘKSZENIU LICZBY TESTÓW, BY LUDZIE ZAKAŻENI POZOSTALI W KWARANTANNIE I NIE ZARAŻALI INNYCH !!!!!!!
Bo testowanie kosztuje.
A PiS jest hojny dla swoich lub na cudzy koszt
NOWAKU z PO ależ ty jeteś biedny ! niegdy nie zrozumiesz Piłsudskiego !
Każdy z nas musi przestrzegać prawo !
Ani mru mru to taki kabaret !
PIS daje szczepionki dla wsystki ch nas także JEST OK. !
DAMY RADE ale OBY ARLUKOWICZ I NITRAS Z ROSJYI w Szczecinie już tutaj nie byli !
TROLEEEEE jw i tyle !!!
nie róbta maniany !
bo topór kibica PO was utrąci !
Tradycyjnie krytykujmy PIS i Premiera Morawieckiego ... ! Tylko co w zamian ; jakieś merytoryczne propozycje ? Oczywiście że nie ; bo Ten co krytykuje jest zawsze na lepszej pozycji bo - ZA NIC NIE ODPOWIADA !!!
Więc zanim ktokolwiek cokolwiek napisze niech to przemyśli ! Każdy z Nas komentuje mając na uwadze kilka, kilkaset osób ...Rząd musi mieć na uwadze min. kilkaset tysięcy ; Chcesz wysłać dziecko na ferie - wysyłaj, nikt Tobie nie broni - Ale odpowiedzialność jest Twoja !
No ale pomyśl- zamykamy się przy 24tys chorych dziennie i 35% skuteczności testów a otwieramy przy 24tys chorych dziennie i 55% skuteczności testów. Tak samo z wigilia- mąkę spotkania, maksymalnie w 5 osób ale o północy możesz iść do kościoła i stać z setkami innych osób. To są logiczne decyzję? Ewidentnie widać że rząd nie ma pomysłu i liczy że szczepionka wszystko załatwi. A co jeśli ludzie nie będą chcieli się zaszczepić? Zamkniemy hotele i restauracje na jeszcze dłużej?
A gdzie ta pomoc z UE na odbudowę po pandemii??
Aaaaa Mateusz zawetował.... zapomniałem...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty