Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Simon (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Simon (CC0 domena publiczna)
We wtorek ma zapaść decyzja o ewentualnym otwarciu stoków i wyciągów narciarskich.
Zapowiedział to wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin po spotkaniu z przedsiębiorcami z tej branży. W czasie spotkania wypracowano protokół sanitarny, który ma określać zasady bezpieczeństwa turystów i pracowników stoków narciarskich.

Protokół uzgodniony z branżą narciarską został przekazany do Głównego Inspektoratu Sanitarnego w celu konsultacji. Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin napisał na Twitterze, że jeśli GIS zaakceptuje ten dokument, to jeszcze dziś możliwe będzie ogłoszenie decyzji o otwarciu stoków narciarskich.

Przedstawiciele branży podkreślają, że wypracowany protokół jest próbą uratowania sezonu zimowego. Na razie jednak nie ujawniają szczegółowych rozwiązań. Stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne napisało w komunikacie, że uzgodniony dokument jest kompromisem, służącym temu, "aby branża narciarska w ostrym reżimie sanitarnym, bezpiecznym dla narciarzy i snowboardzistów, mogła ruszyć".

W godzinach przedpołudniowych ma się odbyć konferencja prasowa, na której Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przedstawi nowe rozwiązania i ewentualne decyzje w tej sprawie.
Relacja Pawła Mytlewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty