Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Przewodniczący Rady Federalnej (Bundesrat) i jednoczesny burmistrz Berlina, Michael Mueller opowiada się za utrzymaniem przez następne tygodnie obecnego częściowego lockdownu na terenie wszystkich landów.
Takie rozwiązanie będzie Mueller rekomendował kanclerz podczas środowej wideokonferencji.

Kanclerz Angela Merkel potwierdza, że na razie nie udało się znacząco wyhamować ilości zakażeń, dlatego ograniczenia muszą zostać zachowane. Podobnie ocenia sytuację premier Bawarii, Markus Soeder, który powiedział, że nadal nie ma podstaw, aby ogłosić zwycięstwo.

Premier Meklemburgii Pomorza Przedniego, Manuela Schwesing przewiduje, że częściowy lockdown zostanie przedłużony do ok. 20 dwudziestego grudnia.

- Jasnym jest, że zimowe miesiące będą trudne. Dlatego na razie chcemy utrzymać ograniczenia w kontaktach po to, aby – mam nadzieję – złagodzić restrykcje w Boże Narodzenie i w Sylwestra. Ludzie muszą mieć możliwość do rodzinnych spotkań – powiedziała Schwesig w niemieckim radiu.

W poniedziałek Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o ponad 10.800 zakażeniach na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. W najbliższą środę odbędzie kolejna wideokonferencja kanclerz Angeli Merkel z premierami wszystkich landów na której zostaną omówione ewentualne dalsze ograniczenia społeczne.
Relacja Waldemara Maszewskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty