Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / KlausHausmann (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / KlausHausmann (CC0 domena publiczna)
Po kilkugodzinnej konferencji premierzy wszystkich landów uzgodnili wspólne stanowisko w kwestii możliwości spędzania rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i zabaw sylwestrowych, które przedstawią na jutrzejszej wideokonferencji z kanclerz Angelą Merkel.
We wtorek Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o 13.554 zakażeniach na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. W tym czasie zmarła 249 osób.

Z najnowszych sondaży wynika, że podczas pandemii prawie połowa Niemców najbardziej cierpi z powodu zakazu kontaktów z rodziną i przyjaciółmi.

Premierzy wszystkich landów chcą, aby w okresie od 23 grudnia do 1 stycznia były możliwe spotkania świąteczne w gronie rodzinnym do dziesięciu osób z różnych gospodarstw domowych.

Ograniczenia nie będą dotyczyć dzieci do czternastego roku życia. W "Sylwestra" na ruchliwych ulicach i placach generalnie miałby obowiązywać zakaz używania petard, sztucznych ogni i fajerwerków.

Szczegółowe zasady muszą ustalić lokalne władze. Nie będzie powszechnego zakazu sprzedaży fajerwerków i sztucznych ogni. Premierzy wszystkich landów są zgodni, że częściowy lockdown musi zostać przedłużony minimum do 20 grudnia.
Relacja Waldemara Maszewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty