Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Moskwa. Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
Moskwa. Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
Moskiewska administracja wprowadziła specjalne ograniczenia, w związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Po weekendzie do 20 czerwca został przedłużony okres wolny od pracy.
Mer stolicy Siergiej Sobianin od dwóch dni zapowiada kontrole przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego i grozi grzywnami. Część mieszkańców Moskwy już w maju przestała ich przestrzegać. W sklepach, parkach, restauracjach i innych miejscach publicznych niewiele osób nosi maseczki ochronne. Od połowy maja notowane jest również coraz mniejsze zainteresowanie szczepieniami ochronnymi. Mimo wielokrotnych apeli, pracodawcy nie zdecydowali się na przeniesienie 30 procent personelu do pracy w systemie zdalnym.

W poniedziałek w Rosji zdiagnozowano około 9 000 zakażeń, w czwartek już ponad 10 000, a w piątek rosyjskie służby sanitarne podawały, że w ciągu doby wykryto 12 505 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sobotę zdiagnozowano kolejnych 13 510 zakażeń. Najgwałtowniej liczba zakażonych rośnie w Moskwie i przekracza już 6 700 przypadków w ciągu doby.

Władze Moskwy zdecydowały o ponownym uruchomieniu szpitali polowych i tymczasowych sal z miejscami dla zakażonych koronawirusem. Od poniedziałku w stolicy Rosji obowiązywać będą dni wolne od pracy, z wyłączeniem osób zatrudnionych w zakładach odpowiedzialnych z dostawy wody, energii elektrycznej oraz łączność i transport publiczny. Zamknięte zostaną place zabaw i ogródki restauracyjne. Placówki gastronomiczne będą czynne od godz. 6.00 do 23.00, a osoby przyłapane w miejscach publicznych bez maseczek będą płacić wysokie grzywny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty