Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
Belgia zaczęła wydawać certyfikaty covidowe, które mają ułatwić podróżowanie po Europie bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów, na przykład kwarantanny.
Chodzi o dokumenty świadczące o zaszczepieniu, albo negatywnym wyniku testu, lub przebytym zakażeniu. W Polsce certyfikaty w formie cyfrowej i papierowej są wydawane od kilkunastu dni. W całej Unii Europejskiej mają być dostępne i uznawane od 1 lipca.

Belgijski certyfikat otrzymała przewodnicząca Komisji Europejskiej o czym Ursula von der Leyen poinformowała przed tournée po unijnych krajach w sprawie wypłaty pieniędzy z funduszu odbudowy po pandemii.

"Obiecaliśmy Europejczykom przed Świętami Wielkanocnymi, że zrobimy wszystko, by odzyskali trochę normalności kiedy będą planować zasłużone letnie wakacje. Belgia od dziś wydaje certyfikaty covidowe. W sumie robi to już 15 krajów" - powiedziała przewodnicząca Komisji. A zatem ponad połowa państw podłączyła się do unijnego systemu, który weryfikuje autentyczność dokumentów i tym samym uznaje certyfikaty wydawane w innych państwach.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty