Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/photo-863085 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-863085 (domena publiczna)
Przypominają w Dniu Ojca psychologowie. A my zapytaliśmy - co jest w tym ojcostwie najtrudniejsze?
- Brak mi cierpliwości w rozmowach z córką, czasami próbuję pójść na skróty i ona i ja, musimy się pilnować, żeby tego nie robić, żeby z szacunkiem podchodzić do siebie i żeby tę więź budować. Mam wrażenie, że świat dziś goni szybciej, niż jak ja byłem dzieckiem i zupełnie inaczej to wygląda. Pewne schematy, które myślałem, że się sprawdzą, zupełnie odstają od dzisiejszych czasów - mówią ojcowie.

- Dużo łatwiej i przyjemniej jest dla mnie być ojcem niemowlaka - Łukasz Wachowski, trener Inicjatywy Tato.net - dziecko wtedy uwielbia tatę, który się z nim bawi, to jest fajne. Starsze dzieci wymagają większego zaangażowania, potężnej cierpliwości i opanowania. Dzieci w zasadzie dużo nie potrzebują, potrzebują właśnie tego czasu i pamiętam życzenia, które złożył mi mój syn, wtedy jeszcze pięciolatek: "życzę Ci tatusiu, żebyś był dobrym tatą". Po prostu dzieci chcą nas takimi, jakimi jesteśmy, żebyśmy byli z nimi, żebyśmy byli dobrymi.

Dzień ojca wprowadzili do swego kalendarza Amerykanie - w 1910 roku. W różnych krajach to święto obchodzone jest w różnych terminach. W Polsce, już od ponad pięćdziesięciu lat - niezmiennie 23 czerwca.
- Dużo łatwiej i przyjemniej jest dla mnie być ojcem niemowlaka - Łukasz Wachowski, trener Inicjatywy Tato.net

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty