Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / jia3ep (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / jia3ep (CC0 domena publiczna)
Rosjanie, którzy nie zaszczepili się, po powrocie z zagranicy zostaną skierowani na dwutygodniową kwarantannę. W ten sposób rosyjskie służby sanitarne chcą wymusić większe zainteresowanie szczepieniami.
Od początku czerwca sytuacja epidemiczna w Rosji jest trudną. Minionej doby zdiagnozowano prawie 24 tysiące nowych zakażeń.

W Rosji wciąż notowana jest duża liczba zgonów osób chorych na covid-19. Minionej doby zmarło 725 pacjentów. Agencja RBK napisała, że po raz pierwszy od rozpoczęcia szczepień, Moskwa znalazła się w pierwszej piątce miast, w których najwięcej mieszkańców przyjęło szczepionkę. W stolicy co najmniej jedną dawkę preparatu przeciwko koronawirusowi przyjęło 23 procent osób. Najwięcej zaszczepionych jest w Nienieckim Okręgu Autonomicznym, w obwodzie biełgorodzkim i na Czukotce.

W całej Rosji, w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zaszczepionych, dzięki różnego rodzaju zachętom i wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla pracowników sfery usług, wzrosła o trzy procent i obecnie wynosi 17 procent.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty