Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Wariant Delta koronawirusa stanie się dominujący we Francji w ten weekend - poinformował szef resortu zdrowia Olivier Véran.
Według ekspertów, tak zwana „indyjska odmiana” koronawirusa może spowodować nową falę pandemii. Francuskie władze wprowadzą wkrótce nowe przepisy sanitarne, aby zahamować transmisję wariantu Delta.

Minister zdrowia Olivier Véran poinformował, że liczba nowych zakażeń spowodowanych wariantem Delta wzrasta o 50 procent co tydzień. Obecnie jest to ponad 2600 nowych zachorowań dziennie. „Wariant ten zastępuje stopniowo pozostałe formy koronawirusa i stanie się wkrótce dominujący, prawdopodobnie w ten weekend”. - ogłosił szef resortu zdrowia.

Polityk poinformował również, że rząd porozumiał się z przedstawicielami niemal wszystkich partii politycznych i związkowcami w sprawie wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla personelu medycznego. „Prezydent Republiki wkrótce zabierze głos w tej sprawie” - zapowiedział Olivier Véran.

Według nieoficjalnych informacji, Emmanuel Macron ogłosi szereg nowych przepisów związanych z nawrotem epidemii w poniedziałek, po posiedzeniu rady bezpieczeństwa do spraw Covid-19. Oprócz wprowadzenie obowiązkowych szczepień, rząd rozważa także przywrócenie limitów osób w miejscach publicznych i ograniczenie dostępu do tych miejsc osobom, które nie posiadają paszportu cowidowego.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty