Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Niemal 36 tysięcy Francuzów prawdopodobnie korzysta z fałszywych paszportów covidowych - poinformowały francuskie władze.
Kilkuset pracowników medycznych jest podejrzewanych o wystawianie dokumentu świadczącego o przyjęciu obu dawek preparatu przeciwko Covid-19 osobom niezaszczepionym.

Francuski fundusz zdrowia wyliczył, że 35 709 osób prawdopodobnie uzyskało fałszywe paszporty covidowe. Obecnie trwają dochodzenia w sprawie 270 pracowników medycznych, którzy mieli wydawać nielegalne dokumenty w 14 punktach szczepień.

Francuskie władze przypominają, że oszustom wydającym fałszywe paszporty grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności i 150 tysięcy euro grzywny. Użytkownicy tych dokumentów ryzykują karą grzywny do 45 tysięcy euro i 3 lat więzienia.

Obecnie we Francji paszporty covidowe są wymagane od wszystkich osób dorosłych, które chcą uzyskać dostęp do miejsc kultury, barów, restauracji, niektórych środków transportu i szpitali. Pracownicy służby zdrowia, którzy nie posiadają dokumentu, nie mają prawa do wykonywania zawodu.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty