Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Kolejnych 700 tysięcy osób może umrzeć do wiosny w Europie na Covid-19 - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia.
To właśnie Europa jest obecnie epicentrum pandemii, a powikłania po koronawirusie są teraz główną przyczyną zgonów na kontynencie.

Do tej pory w całej Europie na COVID-19 zmarło około półtora miliona osób. W najnowszym komunikacie Światowa Organizacja Zdrowia prognozuje, że jeśli wirus nadal będzie rozchodził się tak szybko jak obecnie, to do wiosny liczba zgonów może wzrosnąć o kolejnych 700 tysięcy.

WHO twierdzi, że do marca w 49 krajach na kontynencie czyli w przeważającej większości systemy ochrony zdrowia mogą być poddane ogromnej presji w związku z dużą liczbą chorych. Organizacja wymienia tutaj przede wszystkim Francję, Węgry i Hiszpanię.

WHO twierdzi, że przyczyny dużej liczby zakażeń to zbyt mało zaszczepionych osób oraz zdjęcie restrykcji. Przedstawiciele europejskiego biura organizacji zaapelowali o zaszczepienie się osób, które dotąd tego nie zrobiły.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 168 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 258 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty