Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Ray_Shrewsberry (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Ray_Shrewsberry (CC0 domena publiczna)
Sytuacja epidemiczna w Europie systematycznie pogarsza się, liczba infekcji na kontynencie to ponad 60 procent zakażeń koronawirusem na świecie.
Francja ma w czwartek ogłosić nowe restrykcje w związku z kolejną falą koronawirusa. W piątek to samo ma zrobić Holandia.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło 5 milionów i 175 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 259 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Francuskie władze prawdopodobnie przywrócą obowiązek noszenia masek w przestrzeni publicznej i wprowadzą możliwość zaszczepienia się trzecią dawką szczepionki dla wszystkich dorosłych. Holandia ma ogłosić nowe restrykcje jutro, ale nie jest jasne, jakie konkretnie mogą to być decyzje. Wczoraj Słowacja ogłosiła wprowadzenie dwutygodniowego lockdownu. Kilka dni temu podobną decyzję podjęły władze Austrii, a zastanawiają się nad tym także politycy z Niemiec. To właśnie Niemcy oraz Europa Środkowo-Wschodnia są obecnie najbardziej dotkniętym koronawirusem regionem na świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że wobec gwałtownego wzrostu liczby zachorowań w Europie do wiosny może umrzeć kolejnych 700 tysięcy osób. WHO apeluje, by osoby zaszczepione także nosiły maseczki, zachowywały dystans społeczny i unikały w miarę możliwości spotkań w zamkniętych pomieszczeniach.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty