Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
"La Repubblica", wraz z "Corriere della Sera", najważniejszy dziennik Włoch, zamieszcza w czwartek obszerny wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, dotyczący agresywnej polityki Rosji. Polski premier przybywa dziś z krótką wizytą do Rzymu.
Wywiad nosi tytuł "Celem Putina jest podzielenie Europy. Trzeba zatrzymać Nord Stream". Mateusz Morawiecki powiedział, że rosyjski prezydent realizuje zasadę "dziel i rządź", a jego celem jest odbudowa imperialnej potęgi Rosji kosztem sąsiadów.

Premier Morawiecki ocenił, że Rosja sprawdza jak daleko może się wobec Europy posunąć. Sięga po metody siłowe również w gospodarce i stara się uzależnić Europę od rosyjskich dostaw gazu. Polski premier powiedział, że Europa nie może sobie pozwolić na uleganie groźbom i szantażom Rosji. Podkreślił, że polityka ustępstw wobec prezydenta Putina nie sprawdziła się.

W czwartek, przed południem Mateusz Morawiecki przybywa do Rzymu na spotkanie z premierem Mario Draghim. Powiedział, że rozmowy dotyczyć będą głównie Rosji i Białorusi, ale także przyszłości Europy.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty