Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował, że do godz. 6.00 zanotowano ponad 3 600 interwencji Straży Pożarnej w związku z burzami, które przechodziły nad Polską.
Najwięcej zgłoszeń strażacy otrzymali w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim, gdzie odnotowano niemal 1 500 zdarzeń.

Wskutek burz i nawałnic rannych zostało 7 osób, w tym dwóch strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. "Do najbardziej dramatycznego w skutkach zdarzenia doszło w powiecie chojnickim, gdzie na samochód spadło drzewo. W środku przebywało pięć osób i potrzebna była pomoc strażaków" - powiedział brygadier Karol Kierzkowski.

Dodał, że interwencje Straży Pożarnej polegały głównie na usuwaniu podtopień oraz skutków silnego wiatru, czyli drzew przewróconych na budynki czy samochody. Strażacy otrzymali również ponad 120 zgłoszeń o uszkodzonych budynkach. Kilka interwencji dotyczyło pożarów po uderzeniach piorunów.

Prewencyjnie ewakuowano 20 obozów harcerskich, głównie w północnych regionach kraju. W sumie ponad 950 dzieci przeniesiono z namiotów do budynków jeszcze przed nadejściem nawałnic.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty