Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Zełenski. Fot. www.facebook.com/zelenskiy.official
Prezydent Zełenski. Fot. www.facebook.com/zelenskiy.official
Ukraina dąży do zwycięstwa i nie pójdzie na kompromisy z Rosją - mówił w swoim wystąpieniu Wołodymyr Zełenski.
Zwrócił się do Ukraińców z okazji przypadającego dziś Dnia Niepodległości, który zbiegł się z półroczem rosyjskiej agresji.

Wołodymyr Zełenski wystąpił na głównej ulicy Kijowa - Chreszczatyku - na tle ustawionego tu zniszczonego rosyjskiego sprzętu wojskowego. Jak podkreślił, okupant pół roku temu był przekonany, że uda mu się zorganizować paradę zwycięstwa w Kijowie. Dodał, że dziś na Chreszczatyku możemy zobaczyć świadectwo, iż rosyjskie czołgi mogą się zjawić w naszej stolicy tylko w takiej - spalonej i zniszczonej postaci.

Wołodymyr Zełenski zapewniał, że Ukraina dąży do zwycięstwa i odzyska swoje ziemie. Jak podkreślał, Ukraińcy trzymają się już sześć miesięcy, jest im trudno, ale zacisnęli pięści i kują swój los. Dodał, że przeszedłszy tak wiele, Ukraińcy nie mogą zrezygnować ze swego celu, a jest nim zwycięstwo. Ukraiński prezydent mówił, że jego kraj nie będzie szukać porozumienia z terrorystami, bo Ukraińcy nie targują swoją ziemią i ludźmi.

„Dla nas Ukraina to jej wszystkie 25 regionów, bez ustępstw i kompromisów. Nie znamy tych słów. Zostały zniszczone rakietami 24 lutego.” - podkreślał Wołodymyr Zełenski.

Ukraiński prezydent zwrócił także uwagę, że demokratyczny świat skonsolidował się wokół Ukrainy i pomaga jej. Dodał, że to sami Ukraińcy muszą bronić swojej niepodległości.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty