Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Victoria_Borodinova (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Victoria_Borodinova (CC0 domena publiczna)
Kolaboranci i okupanci z Federacji Rosyjskiej poszukują Tatarów krymskich, których mogliby wcielić do rosyjskiej armii. Funkcjonariusze chodzą po domach w rejonie Białogorskim okupowanego przez Rosję Krymu.
Druga faza mobilizacji w Rosji nie została jeszcze ogłoszona. Sporządzane są jednak listy żołnierzy, trwają poszukiwania tych, którzy się uchylają od służby. Mieszkańcy Krymu nadal otrzymują wezwania - mówi szef "krymskotatarskiego centrum zasobów" Eskender Bariew.

Funkcjonariusze rosyjskich sił bezpieczeństwa chodzą po domach, szukając tych, którzy unikają służby w rosyjskiej armii.

"Odbyły się dwie takie akcje. Podczas pierwszej chodzili po domach i mieli w rękach listę osób narodowości krymsko-tatarskiej, które unikają służby w Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i mają być poszukiwane. Oznacza to, że widzimy teraz nazwiska, imiona młodych ludzi od 1996 roku i młodszych."

Krymska Grupa Praw Człowieka jest przekonana, że można mówić o kilku tysiącach już zmobilizowanych na anektowanym Krymie. Nowa faza mobilizacji na półwyspie może się zacząć każdego dnia, ale zdaniem krymskich działaczy władze nie ogłoszą tego publicznie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty