Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / sabinevanerp (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / sabinevanerp (CC0 domena publiczna)
We Francji związki zawodowe organizują dziś dziewiątą - od początku roku - rundę protestów przeciwko reformie podwyższającej wiek emerytalny.
Protestujący będą domagać się nie tylko cofnięcia ustawy ale też dymisji rządu, który przeforsował projekt bez głosowania w parlamencie. Wczoraj Pałac Elizejski wykluczył jakiekolwiek ustępstwa wobec związkowców.

Strajk spowoduje poważne utrudnienia w sektorze transportu. Na kolei kursować będzie mniej niż połowa pociągów. W wielu miastach, między innymi w Paryżu, zapowiadany jest paraliż komunikacji miejskiej. Na największych lotniskach w kraju odwołano od 20 do 30 procent lotów.

W protestach wezmą też udział pracownicy sektora energii. W rafineriach naftowych strajki trwają już od wielu dni, przez co ponad 15 procent stacji benzynowych w kraju ma problemy z zaopatrzeniem. Strajkować będą też nauczyciele, śmieciarze, dokerzy i tirowcy.

Ponadto w całym kraju odbędą się demonstracje. Są obawy, że protesty wymkną się spod kontroli związkowców, i że znów dojdzie do zamieszek. Porządku na ulicach będzie strzegło dwanaście tysięcy policjantów, w tym pięć tysięcy w Paryżu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty