490 osób usłyszało w tym roku zarzuty za transport nielegalnych migrantów - poinformował komendant główny Straży Granicznej, generał Tomasz Praga.
Na konferencji prasowej z wiceszefem MSWiA Maciejem Wąsikiem podkreślił, że większość z nich to obcokrajowcy.
W tym roku 19 tysięcy razy próbowano nielegalnie przekroczyć polską granicę, z czego 4 tysiące razy w lipcu. W całym ubiegłym roku takich prób było niespełna 16 tysięcy.Trwa briefing wiceministra @MSWiA_GOV_PL @WasikMaciej i Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi.
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) August 7, 2023
Tematem briefingu jest ochrona polskiej granicy 🇵🇱.#StrażGraniczna #KomendaGłównaSG #MSWiA pic.twitter.com/ZerI4UgO9r

Radio Szczecin