11 osób zmarło do tej pory na Podkarpaciu z powodu zakażenia bakterią legionella pneumophila. Rzeszowski sanepid podał najnowsze dane.
Od komunikatu z niedzielnego przedpołudnia przybyły cztery nowe zgony. Ofiary śmiertelne to mieszkańcy Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego w wieku od 64 do 95 lat, z chorobami współistniejącymi. Od początku zachorowań hospitalizowano 144 osoby w szpitalach w Rzeszowie, powiecie rzeszowskim, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Łańcucie, Sędziszowie Małopolskim, Jaśle oraz w Lublinie.
98 pacjentów jest mieszkańcami Rzeszowa, a 32 powiatu rzeszowskiego. Wśród hospitalizowanych są też osoby mieszkające w powiatach: dębickim, ropczycko-sędziszowskim, łańcuckim, jasielskim, przeworskim, przemyskim, kolbuszowskim, niżańskim, stalowowolskim oraz w powiecie opolskim w województwie lubelskim.
Sanepid ma w poniedziałek poinformować o wynikach badań próbek wody, którą pobrano z rzeszowskich wodociągów. W czasie weekendu przeprowadzono tam dezynfekcję i płukanie sieci.
98 pacjentów jest mieszkańcami Rzeszowa, a 32 powiatu rzeszowskiego. Wśród hospitalizowanych są też osoby mieszkające w powiatach: dębickim, ropczycko-sędziszowskim, łańcuckim, jasielskim, przeworskim, przemyskim, kolbuszowskim, niżańskim, stalowowolskim oraz w powiecie opolskim w województwie lubelskim.
Sanepid ma w poniedziałek poinformować o wynikach badań próbek wody, którą pobrano z rzeszowskich wodociągów. W czasie weekendu przeprowadzono tam dezynfekcję i płukanie sieci.

Radio Szczecin
