Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma w naszym kraju innych sił, poza Zjednoczoną Prawicą, które są w stanie zapewnić niepodległość, demokrację i rozwój. źródło: https://twitter.com/pisorgpl
Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma w naszym kraju innych sił, poza Zjednoczoną Prawicą, które są w stanie zapewnić niepodległość, demokrację i rozwój. źródło: https://twitter.com/pisorgpl
Podczas przemówienia na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pruszkowie prezes ugrupowania, wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że znajdująca się na linii Wisły proponowana przez poprzedni rząd linia obrony Polski świadczy o świadomym szkodzeniu naszemu krajowi przez Donalda Tuska.
Ministerstwo obrony narodowej ujawniło, że strategia rządów PO-PSL zakładała - w przypadku ataku ze Wschodu - koncentrację głównych sił na obronie terenów znajdujących się na zachód od Wisły. Tam wojska miałyby czekać na sojuszników z NATO.

Jarosław Kaczyński mówił także, że premier za rządów Platformy i PSL nie chciał, by Polska - zwłaszcza wschodnia - rozwijała się pod wieloma względami. Prezes PiS dodał, że świadczy to nie tylko o niechęci Donalda Tuska do rozwoju polskiej armii, lecz także o chęci osłabiania polskiego państwa pod względem wojskowym i administracji publicznej.

- To jest kwestia jego stosunku do Polski w ogóle - podsumował Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Kaczyński zarzucił też liderowi Platformy Obywatelskiej niewiarygodne obietnice wyborcze i kłamstwa.

- W polityce różni ludzie mówią nieprawdę, ale żeby aż tak?! - komentował lider PiS.

Wskazywał, że ludzie pamiętają dawne zapowiedzi Donalda Tuska, a jeśli nie - mogą sprawdzić je na przykład w internecie. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego lider PO prezentował różne sprzeczne opinie między innymi na temat świadczenia Rodzina 500 Plus.

Jarosław Kaczyński przekonywał też, że w Polsce żadna inna siła polityczna nie jest w stanie konkurować ze Zjednoczoną Prawicą. Jego zdaniem tylko jego ugrupowanie gwarantuje spełnienie najważniejszych oczekiwań Polaków. Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma w naszym kraju innych sił, poza Zjednoczoną Prawicą, które są w stanie zapewnić niepodległość, demokrację i rozwój.

Wicepremier Jarosław Kaczyński poinformował, że w związku z niekontrolowanym napływem imigrantów do Europy kontrole będą także na granicy Polski z Czechami. Wcześniej analogiczną decyzję podjęto co do pogranicza ze Słowacją.

Wicepremier Kaczyński mówił na konwencji PiS w Pruszkowie, że teraz szlak migracyjny przebiega z południa Europy przez Polskę do Niemiec.

- To nie chodzi o żaden gest przeciw tym krajom - zapewniał polityk. - My chcemy być z nimi i jesteśmy w jak najlepszych stosunkach, ale (...) nie możemy tej sytuacji tolerować - mówił.

Jarosław Kaczyński wyraził też nadzieję, że kontrole będą tylko przejściowe. Wicepremier mówił, że przechodzenie migrantów do Niemiec przez nasz region wynika z tego, że zmieniła się trasa tak zwanego szlaku bałkańskiego.

Podczas konwencji wojewódzkiej w Pruszkowie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Sejmu i Senatu.

Wybory parlamentarne odbędą się w Polsce 15 października.
Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma w naszym kraju innych sił, poza Zjednoczoną Prawicą, które są w stanie zapewnić niepodległość, demokrację i rozwój.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty