Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. twitter.com/marekgrobarczyk
Fot. twitter.com/marekgrobarczyk
To było pierwsze wodowanie tak dużego statku w polskiej stoczni od dziesięcioleci - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
W Gdańskiej Stoczni Remontowej zwodowano kadłub pierwszego promu dla Polskiej Żeglugi Morskiej.

- Do tej pory nie budowano w polskich stoczniach generalnie statków kompletnych tej klasy. Już nie mówiąc o nowinkach technicznych, które są realizowane, bo to jest dual fuel. Najnowocześniejszy statek, jeśli chodzi o emisyjność, już nie mówiąc o konstrukcji. Wszystko co możliwe, jeśli chodzi o nowatorstwo w budownictwie okrętowym, zostało zastosowane - mówił Gróbarczyk.

Prom będzie w całości wykończony w Gdańskiej Stoczni Remontowej.

- No i ona będzie po prostu kompletna. Nie tylko kadłuby i wysyłane do stoczni przykładowo niemieckich czy norweskich, ale zrealizowany właśnie kompletnie w polskiej stoczni - mówił Gróbarczyk.

Prom ma 195 metrów długości i ponad 32 m szerokości. Ma zostać oddany armatorowi w 2025 roku. Będzie pływał na linii ze Świnoujścia do Szwecji. Prom był budowany w ramach programu Batory.


W Gdańskiej Stoczni Remontowej zwodowano kadłub pierwszego promu dla Polskiej Żeglugi Morskiej.
Prom będzie w całości wykończony w Gdańskiej Stoczni Remontowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty