Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: PŻM
źródło: PŻM
W Gdańskiej Stoczni Remontowej zostanie dziś zwodowany pierwszy prom dla Polskiej Żeglugi Morskiej.
Statek uzyska pływalność po zanurzeniu doku, w którym był budowany. Nowy prom ma zastąpić wysłużone statki pływające do Szwecji.

- Dzięki tej jednostce - pierwszej i kolejnym - będziemy dalej utrzymywali i rozwijali ten szlak komunikacyjny i transportowy, który jest jednym z kluczowych dla Polski - mówi dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej, Andrzej Wróblewski.

Wyposażenie statku potrwa jeszcze 1,5 roku.

- Kadłub jest gotowy w 100 procentach. Jest zbudowany łącznie z nadbudówką. Wszystkie systemy są sukcesywnie montowane - zaznacza dyrektor techniczny PŻM, Grzegorz Wardzyński.

Statek będzie napędzany dwoma paliwami, w tym ekologicznym gazem skroplonym. Jego linia ładunkowa wynosi 4100 metrów. Na swój pokład będzie mógł zabrać 400 pasażerów.
- Dzięki tej jednostce - pierwszej i kolejnym - będziemy dalej utrzymywali i rozwijali ten szlak komunikacyjny i transportowy, który jest jednym z kluczowych dla Polski - mówi dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej, Andrzej Wróblewski.
- Kadłub jest gotowy w 100 procentach. Jest zbudowany łącznie z nadbudówką. Wszystkie systemy są sukcesywnie montowane - zaznacza dyrektor techniczny PŻM, Grzegorz Wardzyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty