Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Druga rocznica wybuchu wojny na Ukrainie bardzo szeroko komentowana jest w Stanach Zjednoczonych.
W tym czasie w Waszyngtonie przebywa szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Spotkał się z nim amerykański reporter Radia Szczecin Jan Pachlowski.

Radosław Sikorski na uroczystości w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie wręczył specjalnie odznaczenie Bene Merito pułkownikowi Romualdowi Lipińskiemu. To 99-letni weteran wojennych spod Monte Casino. Szef MSZ podkreśla, że wydarzeni to odbywa się w symbolicznym momencie, dwa lata po ataku Rosji na Ukrainę.

Po uroczystości, minister Sikorski spotkał się z reporterem Radia Szczecin i podzielił się swoimi refleksjami związanymi z rocznicą wybuchu wojny. - Ukraina ponosi straszliwe ofiary, ale sytuacja myślę, że jest lepsza niż bym to przewidywał dwa lata temu. Gdyby na początku wojny powiedziano mi, że Rosja nie tylko nie zdobędzie Kijowa, ale cały ówczesny kontyngent najeźdźców będzie zniszczony przez wojsko ukraińskie, to miałbym problem, żeby w to uwierzyć - mówił dla Radia Szczecin Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski w poniedziałek zaplanowane ma spotkanie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem sekretarzem stanu Antony Blinkenem.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty