Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Manifestacja rozpocznie się na Placu Defilad. Potem rolnicy przejdą głównymi ulicami centrum miasta w okolice Sejmu, a potem do Kancelarii Premiera. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Manifestacja rozpocznie się na Placu Defilad. Potem rolnicy przejdą głównymi ulicami centrum miasta w okolice Sejmu, a potem do Kancelarii Premiera. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mieszkańców Warszawy czekają jutro utrudnienia w ruchu. O godzinie 11 rozpocznie się demonstracja rolników. Organizator zgromadzenia zgłosił udział około 10 tysięcy osób zastrzegając, że uczestników może być więcej.
Manifestacja rozpocznie się na Placu Defilad. Potem rolnicy przejdą głównymi ulicami centrum miasta w okolice Sejmu, a potem do Kancelarii Premiera.

Wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski powiedział, że konieczne będzie zamykanie fragmentów niektórych ulic. Zapowiedział, że policja, straż miejska oraz pracownicy Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego będą cały czas monitorować sytuację.

Zapowiedział także, że decyzje o zamykaniu ulic zostaną wydane wtedy, kiedy będzie on stanowił zagrożenie dla uczestników zgromadzenia lub dla samych uczestników ruchu. Przedstawiciele stołecznego samorządu oświadczyli, że trasy kursowania autobusów i tramwajów będą zmieniane w zależności od rozwoju sytuacji.

Zastępca Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Jarosław Misztal odradza jutro wjazd do centrum miasta samochodem. Podkreślił, że najbardziej niezawodnym środkiem transportu będzie metro. Wskazał, że w razie potrzeby zostanie także wstrzymany ruch tramwajowy. Dodał, że w razie możliwości mieszkańcy stolicy powinni we wtorek omijać centrum miasta.

Protestujący rolnicy domagają się wstrzymania napływu żywości i surowców rolniczych z Ukrainy. Protestują też przeciwko ograniczaniu przez Unię Europejską produkcji roślinnej i zwierzęcej.
Relacja Michała Fedusio (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty