Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Władze Warszawy zapowiadają duże utrudnienia komunikacyjne w stolicy. O jedenastej, na placu Defilad rozpocznie się manifestacja rolników, którzy między innymi sprzeciwiają się importowi żywności z Ukrainy.
Organizatorzy zgłosili dziesięć tysięcy osób, ale zastrzegli, że protestujących może być więcej. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że urzędnicy z Ratusza będą współpracować ze służbami po to, by protest był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców.

Manifestanci przejdą przed Sejm i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Zablokowane będą Aleje Jerozolimskie, Rondo de Gaulle’a, ulice Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Wiejska, Piękna oraz Aleje Ujazdowskie.

Zastępca dyrektora Stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Jarosław Misztal powiedział, że mieszkańcy stolicy powinni rozważyć rezygnację z podróżowania do centrum miasta samochodem.

Podkreślił, że najbardziej niezawodnym środkiem transportu tego dnia będzie metro. Wskazał, że w razie potrzeby zostanie także wstrzymany ruch tramwajowy, a autobusy mogą zostać skierowane na trasy objazdowe. Dodał, że w razie możliwości mieszkańcy stolicy powinni we wtorek omijać centrum miasta.

Demonstracja ma się zakończyć około piętnastej.
Relacja Aleksandra Pszoniaka [IAR]
Postulaty są niezmienne - mówi przewodniczący rolniczego OPZZ, jeden z organizatorów protestu w Warszawie, Sławomir Izdebski. "Chodzi o odstąpienie od polityki Zielonego Ładu oraz od dalszego bezcłowego handlu z Ukrainą" - wyliczał.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty