Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://pixabay.com/pl/3394066/Darkmoon_Art/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/3394066/Darkmoon_Art/CC0 - domena publiczna
Incydent z użyciem broni palnej na litewsko-białoruskiej granicy. Funkcjonariusze litewskiej straży granicznej otworzyli ogień po tym, gdy samochód nie zatrzymał się do kontroli i próbował staranować jednego z funkcjonariuszy.
Kilku jadących autem mężczyzn uciekło następnie do lasu. W samochodzie znaleziono dużą kontrabandę papierosów i strzępy balonu meteorologicznego wykorzystywanego do przemytu przez granicę.

W czwartek na granicy litewsko-białoruskiej pogranicznicy litewscy natrafili na 25-metrowy tunel, który służył do przemytu. Od końca lat 90. w strefie przygranicznej działają grupy białoruskich kontrabandzistów, którzy szmuglują przede wszystkim papierosy, alkohol i narkotyki przez podziemne tunele.

Po tym jak w ubiegłym roku władze Litwy zbudowały na granicy z Białorusią ogrodzenie, przemytnicy zaczęli wykorzystywać balony meteorologiczne.

Edycja tekstu: Jacek Rujna

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty