Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na stronie internetowej www.praca gov.pl jest dostępny wniosek dla przedsiębiorców o dofinansowanie wynagrodzeń pracowniczych.
Mówiła o tym w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Minister dodała, że na stronie znajdzie się też wniosek o mikropożyczkę dla przedsiębiorców. Są to elementy "tarczy antykryzysowej". Tworzące ją ustawy podpisał we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Marlena Maląg przypomniała, że z dofinansowania mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy w ostatnich dwóch miesiącach odnotowali spadek obrotów o 15 procent lub o 25 procent w ostatnim miesiącu. Dofinansowanie wynosi do 40 procent przeciętnego wynagrodzenia, a w razie przestoju ekonomicznego do połowy minimalnego wynagrodzenia.

Minister Maląg powiedziała, że bezrobocie może pod koniec roku wynieść 10 procent. Wskazują na to szacunki ekspertów ministerstwa rodziny i pracy. Minister dodała, że wzrost bezrobocia będzie widoczny w statystykach już pod koniec kwietnia.
Marlena Maląg przypomniała, że z dofinansowania mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy w ostatnich dwóch miesiącach odnotowali spadek obrotów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty