Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

W ubiegłym roku także gościliśmy DokumentArt w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum].
W ubiegłym roku także gościliśmy DokumentArt w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum].
RadioArt czyli spotkanie z dokumentem radiowym w Studiu Koncertowym Radia Szczecin im. Jana Szyrockiego - tak rozpocznie się 20 Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych w Szczecinie.
Przez tydzień trwania imprezy, oprócz konkursu, w którym wystartuje ponad 40 dokumentów z całego świata, zaplanowano pokazy blisko 100 filmów.

- Festiwal, którego oficjalne otwarcie jutro w Szczecinie, a w sobotę w Neubrandenburgu odbywa się jednocześnie w Polsce i w Niemczech - mówi polski dyrektor Festiwalu Bartosz Wójcik ze Stowarzyszenie OFFicyna. - To jest zupełnie wyjątkowa rzecz - chyba wręcz na skalę Europy - dwójka organizatorów, dwóch dyrektorów, pokazy w dwóch miastach.

- Oprócz dziesięciu dwugodzinnych pokazów konkursowych, zaplanowaliśmy spory program towarzyszący - mówi dalej Wójcik. - Klasyka filmu światowego i polskiego. Nowością programu retrospektywnego będą "Oblicza zachodniopomorskiej kinematografii".

A będzie to pokaz filmów Wiesławy Piećko. To dziś o godzinie 19 w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin.

Wcześniej, także w tym samym miejscu, o godzinie 17, Radioart z udziałem między innymi Katarzyny Rembackiej ze szczecińskiego IPN-u i Bogdana Twardochleba z Kuriera Szczecińskiego.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty