Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Jarosław Gowin w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Jarosław Gowin w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Uniwersytet Szczeciński ma czas, aby stać się lepszym - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wicepremier Jarosław Gowin.
Reforma nauki zaproponowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakłada bowiem nowe zasady finansowania uczelni. Dotacje dla szkół wyższych i uniwersytetów będą ściśle powiązane z oceną, jaką przyznaje resort.

Według wielu naukowców Uniwersytet Szczeciński otrzyma mniej pieniędzy. - Planowane zmiany mają wejść w życie za cztery lata, można zatem się przygotować - tłumaczył wicepremier Jarosław Gowin. - Oczywiście w dającej się przewidzieć przyszłości Uniwersytet Szczeciński nie dogoni Uniwersytetu Warszawskiego czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiadomo, że tu jest duża różnica i ta zmiana, której obawia się np. Uniwersytet Szczeciński wejdzie w życie dopiero od 2021 roku. Każda uczelnia ma cztery lata, żeby się przygotować i podnieść poziom. W interesie nas wszystkich jest chyba, żeby polskie uczelnie podnosiły poziom działania.

Według zapowiedzi Jarosława Gowina, wejście w życie ustawy reformującej naukę w Polsce jest możliwe od początku przyszłego roku akademickiego.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę.
Według wielu naukowców Uniwersytet Szczeciński otrzyma mniej pieniędzy. - Planowane zmiany mają wejść w życie za cztery lata, można zatem się przygotować - tłumaczył wicepremier Jarosław Gowin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty